1. ročník probouzí vášeň ke čtení v místní knihovně

I když mají děti bohatou zásobu knih, od pohádek až po encyklopedie, ve školní knihovně, je důležité podporovat dále v rozvoji zvídavosti jejich čtenářského ducha.

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 se proto žáci 1. ročníku vydali v rámci výuky českého jazyka do naší církvické knihovny, kde je čekal bohatý program od předčítání po listování dětskými bestsellery.  Lásku ke čtení mohou prohloubit správným výběrem knihy, ale také možností zapůjčit si tituly, které doma k dispozici nemají. Také se mohou ohledně výběru poradit s odborníkem. Kromě možnosti seznámit se s chodem knihovny a pravidly zapůjčení knih nebo založení čtenářského průkazu,  jsou děti srdečně zvány na Noc s Andersenem, která se koná pod hlavičkou místní knihovny ve spolupráci s obecním úřadem v noci z pátku 14. 4. na sobotu 15. 4. Téma je Cesta Disneyho světem.

Pokud Vás zajímá, jak se rodí vášnivý čtenář, prohlédněte si fotografie v následujícím odkazu.