Jarní tvořivé dílničky

Ve čtvrtek 30. března se v odpoledních hodinách dveře naší školy opět otevřely veřejnosti. Paní učitelky si připravily dílničky, ve kterých si každý zájemce z řad rodičů a přátel školy mohl vytvořit jarní dekorace do svých domovů.

Po 15. hodině začali přicházet první zájemci a během chvíle už se prostory přízemí, přeměné v ráj všech tvořivých duší, zaplnily čilým pracovním ruchem a vřelou atmosférou. Vyráběly děti, maminky,  babičky i tatínkové. Na výběr byly techniky nestárnoucí klasiky – kraslice zdobené voskem, zdobení perníků, věnce z proutí a pomlázky, ale také výrobky méně obvyklé jako třeba zajíci z rukavic, trávoví vlasáči nebo barvení sádrových odlitků a dřevěných výřezů. U práce panovala dobrá nálada a pod rukama se rodily krásné výtvory. Po nezbytném posilnění tradičním mazancem a beránkem neodcházel nikdo s prázdnou a snad každý s pocitem příjemně strávených chvil.

Děkujeme všem, kdo přišli vyrábět a pobýt chvíli s námi. Obzvláště pak děkujeme rodině Bilých za vytvoření a vedení jedné z dílniček a Bilým a paní Kotkové za pomoc při úklidu.

Atmosféru můžete nasát z přiloženého videa.

 

www.canva.com/design/DAFesvcoUdc/d835OMoJx2ZsGOAwIDQbqQ/watch?utm_content=DAFesvcoUdc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink