Zdravotníci 12. 5. 2023

V pátek 12. 5. 2023 za námi přijeli skuteční záchranáři. Díky jejich návštěvě se děti dozvěděly, jak zachránit zraněného člověka.

Na prvním stanovišti si všechny děti zopakovaly základní informace jako např. číslo na zdravotnickou záchrannou službu 155 a co říkat do telefonu dispečerovi. Dále si všechny děti vyzkoušely resuscitaci.

S panem záchranářem jsme si povídali o žilním krvácení a popáleninách, jejichž ošetření jsme si na druhém stanovišti vyzkoušeli. V aule nás také čekala evakuace v případě požáru nebo úniku plynu.

Na třetím stanovišti už na nás venku čekal otevřený vůz záchranné služby. Děti si mohly prohlédnout veškeré vybavení, které záchranáři při přepravě zraněných osob potřebují.

A jak to všechno děti zvládly? Na to se podívejte ve videu 🙂