Měsíc školních zahrad v ZŠ Církvice

V úterý 21. května hostila zahrada naší školy další ze série setkání „Měsíce školních zahrad“.  Dvouhodinový workshop byl věnován tématu učení venku a spolupráce s rodiči. Sešlo se 13 účastníků programu z řad učitelů, vychovatelů, ale i zřizovatelů obce.

Programem provázely Jana Neumajerová a Šárka Mrňáková z Eduzměny. Vedení naší školy seznámilo kolegy a kolegyně z regionu s tím, jak jsme na naší škole začínali učit venku, jak se změnilo naše přemýšlení a jak jsme se snažili výuku přesouvat ven. Představili jsme své pomůcky, publikace i zkušenosti a nasdíleli článek o naší škole v časopisu Eduzín. Dotkli jsme se i tématu podpory a spolupráce rodičů.

Společně jsme přemýšleli o příležitostech a obavách z učení venku, o tom, jakého absolventa školy by chtěli ze svého dítěte mít rodiče a jakého učitelé a zda může některé aspekty spojovat i učení venku. Zkusili jsme si aktivitu s kartami a klubíčkem a na závěr jsme si vyrobili přáníčko ze sušených květů. 

Věříme, že setkání přispělo k propojení, sdílení i inspiraci.

Článek o naší škole v časopisu Eduzín: https://eduzin.cz/wp/2022/05/25/anglicka-slovicka-se-venku-uci-rychleji-nez-v-mistnosti-reportaz-ze-zahrady-jedne-bezne-zakladky/