Čteme a hrajeme si pod širým nebem

Akce Čteme a hrajeme si pod širým nebem, která se každoročně koná v květnu, je skvělým příkladem spolupráce mezi žáky 5. ročníku naší školy a dětmi z Mateřské školy Církvice. Tento rok se akce nesla v duchu sportovních pohádek, které starší žáci předčítali svým mladším kamarádům. Kromě čtení pohádek připravili pro předškoláky žáci 5. ročníku také různé sportovní disciplíny a hry.

Spolupráce mezi žáky různého věku je důležitým prvkem této akce. Páťáci přebírají zodpovědnost za organizaci a průběh celé akce, což jim pomáhá rozvíjet jejich organizační schopnosti a smysl pro zodpovědnost. Mladší děti se naopak učí od svých starších spolužáků a seznamují se vrstevnickým učením, které je důležitou součástí výuky na naší škole.

Akce Čteme a hrajeme si pod širým nebem je skvělým příkladem toho, jak lze propojit vzdělávací a zábavné prvky do jednoho celku. Zapojením starších žáků do organizace a vedení aktivit se posiluje jejich sebevědomí, trpělivost a vytrvalost, zatímco mladší děti získávají inspiraci a motivaci k naslouchání, učí se respektujícímu chování nejen k dospělým autoritám.

Celý den byl plný radosti, smíchu a nových zážitků, které děti dlouho nezapomenou. Děkujeme MŠ Církvice za skvělou spolupráci při přípravě této akce a všem dětem za plné nasazení při přípravách.

Páťáci, můžete na sebe být hrdí!

 

Odkaz na fotogalerii zde: 

Galerie ZŠ KLIKNĚTE ZDE

Galerie MŠ KLIKNĚTE ZDE