Výlet do Prahy

Dne 23. 5. 2023 vyrazili žáci 4. a 5. ročníku na výlet do Prahy.

Naše cesta začínala v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Na infocentru si nás převzala paní průvodkyně, která nám předala spoustu nových informací. Pustila nám krátký film přizpůsobený mladším žákům a poté jsme se přesunuli do jednacího sálu. Tam s námi byl i pan poslanec Jan Hofmann, který byl připraven zodpovědět veškeré naše dotazy. Po přednášce o tomto sálu jsme se mohli posadit do poslaneckých lavic a dokonce jsme si mohli stoupnout i za řečnický pult.

Poté jsme pokračovali přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Zde jsme byli přesně v poledne, takže nás čekala příjemná podívaná na nejznámější orloj v České republice. Na Staroměstském náměstí jsme dále mohli vidět místo, kde došlo k popravě 27 českých pánů, památník Jana Husa nebo Týnský chrám. Při přesunu na Václavské náměstí jsme procházeli kolem Stavovského divadla a ČNB. Na náměstí jsme za odměnu navštívili hračkářství Hamleys a pokračovali jsme k soše svatého Václava, u které jsme také mohli vidět Národní muzeum.