Ukázka hasičské techniky

V pondělí 22. 5. 2023 přijeli do naší školy hasiči z jednotky Vrdy. Tito dobrovolní hasiči si pro nás připravili program s ukázkou techniky, zdravovědy i reálných plamenů.

Veškeré vybavení jsme si mohli osahat, a tak se všichni mohli na chvíli stát hasičem a vyzkoušet si nést dýchací přístroj, obléct si žáruvzdorné obleky, komunikovat přes vysílačky, stříkat z hadic nebo se stát řidičem hasičské cisterny. Zdravotnice Lucka nás naučila vázat trojcípý šátek a ošetřit krvácivé zranění. Zároveň jsme si vyzkoušeli nést nosítka a nesli jsme jak své spolužáky, tak i některé učitelky.

Na závěr jsme viděli, co se může stát během chvilky nepozornosti v kuchyni. Rozpálený olej velmi snadno vzplane a hasiči nám ukázali, jak takový plamen správně uhasit. Zároveň nám ukázali, jak nebezpečné může být hasit olej vodou.

Děkujeme hasičům z JPO III Vrdy za úžasné dopoledne a těšíme se na další shledání.

Odkaz na fotogalerii naleznete ZDE.