Škola v pohybu

Dne 16. 6. 2021 navštívili naši školu v rámci projektu Fotbalové asociace ČR Škola v pohybu trenéři Miroslav Paták a Roman Myška. Počasí bylo skoro tropické, útočištěm nám tedy bylo fotbalové hřiště a stín u občerstvení. Žáky čekaly dvě hodiny tělesné výchovy plné pohybu, nových her a náčiní.

Dopolední program byl věnován dětem z 1., 2. a 3. třídy.  Ty se pak ve svých týmech staly zvířátky při zoo rozcvičce, siláky, kteří se přetahovali o lano, rybáři a řidiči osobních automobilů.  Aktivity byly zaměřené na dynamiku, koordinaci, sílu i vytrvalost. Pan Miroslav Paták při rozhovoru ocenil vervu, se kterou děti do každé činnosti šly a poznamenal, že byl výkony příjemně překvapen.

Odpolední blok byl připraven pro starší děti, a sice ze 4. a 5. třídy. Na tyto žáky stačil pouze pan Paták, který jim nabídl spoustu různorodých činností. Děti se rozdělily do dvou týmů, které proti sobě soupeřily ve hrách na rybáře, v přetahování s provazem a v pohybové hře připomínající svým postavením labyrint. Mimo týmy si pak děti otestovaly své svaly při různých variantách tzv. prkna. Dvouhodinový trénink byl zakončen hrou na auta, které se účastnily především dívky a nácvikem střel na bránu, což ocenili více chlapci. Poslední činností byl dobrovolný fotbalový zápas, kde skórovali chlapci proti dívkám 5:3, což si ale dívky nenechaly líbit a porazily kluky 3:2.

Sportovní den se dětem i vyučujícím velmi líbil a nezbývá než poděkovat trenérům za jejich báječný program a dětem za jejich úsilí v tak horkém počasí.

Fotografie a videa můžete zhlédnout zde: photos.app.goo.gl/rLiw7Ztw2CxdRXaB