Turistický výlet a šipkovaná 1. ročník

Ve středu 23. června byl naplánovaný turistický výlet.

Původně se měl konat až na hřiště do Třebešic, ale z bezpečnostních důvodů a kvůli nepřízni počasí, byl výlet přesměrován do okolí Církvice a Jakuba. Děti po cestě hledaly schovaná zvířátka, která si měly zapamatovat a plnily úkoly nejen pohybové, ale i s dopravní tématikou (pravidla silničního provozu pro chodce, hra na auta, puzzle značek…). V sokolovně a před sokolovnou na ně čekalo překvapení v podobě různých her a soutěží. Nechyběl ani piknik na dekách pod stromy. Za odměnu si děti mohly zahrát na dětském hřišti. Celý pěší výlet jsme završili na církvické návsi.

V pátek 25. června jsme měli připravenou teamovou spolupráci s žáky 5. ročníku v podobě šipkované. Bohužel nám počasí nepřálo, a tak jsme byli nuceni celou akci přesunout do prostor školy. To však ničemu nebránilo, aby si všichni užili patřičnou zábavu ve formě společného plnění zajímavých úkolů. Každý páťák měl na starosti dva až tři žáky z 1. ročníku, o které se staral. Celou akci vzali všichni velmi zodpovědně a patří jim velká pochvala a dík. Po splnění všech úkolů jsme zvládli i aktivitku venku. Nesměl chybět ani ukrytý poklad, který si děti našly. Bylo to příjemné zpestření celodenní snahy.