Připomínáme si Mezinárodní den památky obětí holokaustu

Na 27. ledna připadá den, kdy si celý svět připomíná přes 6 milionů nevinných lidí, mužů, žen i dětí, kteří museli zemřít za 2. světové války. Jediné, čím se tito lidé „provinili“, bylo to, že byli pro někoho odlišní.

Naše škola se připojila k projektu Krokus a již na podzim se tak děti při sázení cibulek krokusů dozvěděly mnohé o židovské problematice a holokaustu. Více zde: https://www.zscirkvice.cz/projekt-krokus-4/

V pátek 27.1. naši pěstitelé žlutých rostlinek vyběhli o velké přestávce ven, aby zkontrolovali svou hvězdu. Zjistili jsme, že zima není až tak teplá, jak se nám zdá a cibulky ještě nekvetou, nicméně se jim daří. Z trávy již směle vykukují lístky a můžeme se těšit, že Davidova hvězda nám v trávníku brzy zazáří.

Využijme tuto chvilku našich dětí ke krátkému zastavení a zamyšlení. My i naši žáci máme jasno, každý jsme jiný, ba dokonce jedinečný a v tom je naše plus. Chápeme, že za svou odlišnost nikdo nesmí trpět, a proto v naší škole nenajdete nikoho, kdo by nebyl vítaný a všemi přijímaný.