Příměstská škola v přírodě

A co děti, které zůstaly ve škole? Čekal je týden plný přírody a sportu.

Jelikož byly děti po víkendu odpočaté, mohly vyrazit do sokolovny na sportovní dopoledne. Čekalo  je tam spoustu her jako např. přelévání vody z kelímků, stavění vysoké zdi z kelímků ale také týmové hry. Druhý den si děti vytvořily pokémonský balónek a kelímek. Poté jsme se všichni přesunuli ven, kde bylo připraveno hned několik stanovišť. Děti se rozdělily do týmů a na stanovištích se střídaly. Na jednom z nich si mohly vyzkoušet rovnováhu na slack line, skákaly gumu, pomocí stříkaček střílely do kelímků, v malém bazénku po slepu poznávaly různé druhy zvířat, nosily na hlavě kelímek s vodou. Celý den jsme zakončili koupačkou v malém bazénku a vodní klouzačkou. Středeční den se nesl v duchu šipkované. Cesta, která vedla kolem rybníka Vrabcov, byla plná úkolů a hádanek. Děti měly postavit domeček pro skřítky, předvést  pantomimou zvíře, postavit puzzle a v neposlední řadě vytvořit z přírodnin matematický příklad. Poklad, který si vysloužily bylo osvěžení v podobě vodního melounu. Ve čtvrtek jsme byli od rána na cestách. Jeli jsme autobusem do nedaleké Čáslavi na zmrzlinku a dětské hřiště. Po svačince jsme se přesunuli do kina Miloše Formana na pohádku Kocour v botách. Třetí třída měla navíc tento den přespávačku. Navečer přišli i rodiče a všichni si opekli buřty. Měli také připraveno spoustu her – chodili na chůdách, hráli fotbal, v týmech sbírali po areálu školy písmenka a tvořili z nich vzkazíky, nechyběla ani večerní bojovka. Po probuzení čekala děti ranní rozcvička. Poté jsme si všichni zahráli hru sochy a tlačítko. Obě hry doprovází hudba a tanec. Tvořili jsme transparent „Vítejte doma“ na přivítanou dětí ze školy v přírodě a udělali jsme si závěrečný piknik.

Na fotografie z celého týdne se podívejte ZDE.