Pozor na cukrovinky s HHC

Vážení rodiče a přátelé školy,
reagujeme na článek, který se objevil v médiích. Píše se tam o žácích, kteří po požití gumových medvídků s HHC, skončili na JIP.

Pozor na volně prodejné sladkosti a další produkty s HHC. V případě požití nadměrného množství HHC dochází k poruchám vědomí, které mohou trvat 24 – 48 hodin, výkyvům nálad, agresi či nevolnostem. Účinky HHC jsou velmi individuální, na každého působí jinak – záleží na podaném množství a formě užití. Může tak dojít i k ohrožení životních funkcí.
V současné době není u této látky možnost predikovat případné chronické následky či orgánové komplikace. Protože tyto preparáty jsou v rámci legislativy ČR brány jako doplňky stravy a lze je legálně volně zakoupit v automatech, obchodech či na internetu, je třeba s dětmi promluvit o nevhodnosti jejich konzumace.