Na tradičním karnevalu SK Církvice se v neděli sešlo 105 dětí!

Tým učitelek ZŠ Církvice byl přizván, aby se zapojil do příprav harmonogramu tradičního karnevalu v neděli 12. 2.  pod taktovkou fotbalistů SK Církvice. Již půl hodiny před zahájením karnevalového mámení byl sál z poloviny plný dětí. Sešlo se jich celkem neuvěřitelných 105 a všechny byly oděny v krásných maskách! Ani učitelky ze základní školy nezklamaly a dorazily v převleku.

Po slavnostním zahájení programu ředitelkou školy Ludmilou Hruškovou, odstartovala jako první na našem seznamu zábavy „mašinka“, kde malí i velcí za rytmu známé dětské písničky rozjeli taneční vláček. Následovala přehlídka masek. Děti se předvedly ve svých kostýmech jako na módní přehlídce a hrdě korzovaly sálem. Po promenádě už byly paní učitelky připraveny rozhýbat celý sál a malé tanečníky nadchnout nacvičenou choreografií.  Kromě tanečků se děti zapojily i do množství her. V kruhu kolovala krabice s úkoly, jež se zastavila společně s hudbou. Komu zůstala v rukou, ten si z jejích útrob vylosoval úkol. Nejčastěji předvedli odvážlivci zvířátka a ostatní je v tom nenechávali samotné.  Obratnost i rovnováhu trénovali ve slalomu s pálkou a míčkem. Po rozvolněném tanečku se připravili na výzvu v páru udržet při tanci nafouknutý balónek mezi čely, což byl náročný úkol i pro dospělé. Našim malým hostům se však náramně dařilo. Nezaváhali ani při honičce míčů s padákem a podlézání stále se snižující laťky z lana. Zlatým hřebem byla tombola, ve které vyhrál krásnou cenu úplně každý malý návštěvník!

Program ukončila slova ředitelky školy poděkováním za úžasně strávené odpoledne a pozváním na zápis do 1. ročníku naší školy, jež se koná 14. 4. ve 14 hodin. Na závěr organizátoři odřízli balónky a krepové třásně, aby se z nich malí návštěvníci mohli těšit i doma.

Fotbalisté SK Církvice škole darovali z výdělku z akce krásné 4 000 Kč, které poslouží na realizaci našich neotřelých školních projektů a na nákup pomůcek do výuky. V příštím roce spolupráci rádi zopakujeme a budeme se opět těšit na hojnou účast!

A protože obraz vydá za 1 000 slov, podívejte se i do naší fotogalerie. 

Tým ZŠ Církvice