Muzeum smyslů v Praze

V úterý 13. 6. 2023 se vydaly děti z klubu logiky a deskových her na odpolední výlet do Prahy do Muzea smyslů.
Cesta vlakem velmi rychle utekla. Hrály se karetní hry, které si děti na cestu vlakem přibalily. V Muzeu smyslů na ně čekalo plno optických iluzí, klamů a hlavolamů. U každé iluze bylo vysvětlení, kde se děti dozvěděly nové zajímavosti. Například zjistily, jak se tvoří bílé světlo a proč nás nebolí, když si lehneme na postel s hřebíky nebo-li na „Fakírovo lože“, na kterém je dohromady 1209 hřebíků. Na vlastní kůži tak odhalily tajemství indických fakírů. Nejvíce času strávily u expozice „Foley“ a zjistily, jak se vytvářejí zvuky pro film, které přivedly do kresleného příběhu. Po prohlídce Muzea se ještě podívaly na krátké filmy ve virtuální realitě a pomalu se vydaly na cestu zpět.

Video ZDE