Zápis do prvních tříd

Vážení rodiče předškoláčků,
MŠMT vydalo pokyn týkající se zápisu do prvních tříd.

Zápis bude probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Upřednostňuje se podání žádosti bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem), případně osobně ve škole po předchozí domluvě nebo poštou. Pro příjem žádostí o přijetí k povinné školní docházce či žádostí o odklad povinné školní docházky stanovuji období od 1. 4. 2020, přičemž by veškeré náležitosti měly být splněny do 30. 4. 2020. Všechny rodiče, kteří se přihlásili do rezervačního systému školy včas obešleme e-mailem nebo sms s informacemi.

PPP Kutná Hora sděluje rodičům, „kteří do 16. 3. 2020 požádali u svého dítěte o vyšetření školní zralosti, že po skončení nouzového stavu bude vyšetřování školní zralosti prioritou PPP. Doporučujeme uvést u zápisu, že žádají odklad školní docházky. Školy tak mohou zahájit správní řízení, které bude ukončeno po doručení potřebných podkladů rozhodnutím ředitele školy o odkladu školní docházky.“

Po ukončení nouzového stavu plánujeme setkání s budoucími prvňáčky a jejich rodiči, aby děti o zápis nepřišly. 🙂

zadost o prijeti zs final2019 zadost o odklad final2019

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/opatreni-k-zapisum-do-zs-pro-skolni-rok-2020-2021?fbclid=IwAR3JZU_ola9Ybja40oHPRcKHqxiq5gCeLTpKYoDxhdAlVoWT3sukV2Azplk