Zahradní slavnost 2024

Letošní červen přinesl tradiční tentokrát již jedenáctou Zahradní slavnost, která se stala nejen oslavou konce školního roku, ale také příležitostí k vyhodnocení školních soutěží a rozloučením se s žáky pátého ročníku. Byl to den plný radosti a spolupráce.

Letošní program se nesl ve znamení třídních témat. Nejmladší žáky, prvňáčky, celým rokem doprovázel Mickey Mouse se svými kamarády. Dnes zde zatančili roztomilý taneček s bublinkami. Druháčci se proměnili v pilné veverky, které sbíraly žaloudky na společný dub. Představili se a předvedli společný tanec, aby získali zpět uloupené žaloudky. Třeťáčky provázel Mauglí a jeho zvířecí přátelé. Předvedli pohybové vystoupení, kde ukázali, že bez vzájemné pomoci a spolupráce se v divočině neobejdou. Čtvrťáci zažili rok plný dobrodružství jako rytíři kulatého stolu. Seznámili nás s příběhem přátelství. Naši budoucí absolventi pak celý rok trénovali své dovednosti v duchu fair play, a jako tým dokázali vždy nejvíce. Rozloučili se s námi v absolventských tričkách a za zvuku písně „We Are the Champions.“ Celý kulturní program ukončili žáci i pedagogové ZŠ Církvice školní hymnou.

Po slavnostním programu se školní zahrada proměnila v prostor pro zahradní párty, do jejíž příprav se aktivně zapojili rodiče. Více než polovina rodičů napekla sladké i slané dobroty, několik tatínků pomáhalo stavět stany a nosit lavice, maminky připravovaly cukroví na tácky. Rodiče i někteří pedagogové se postarali o stanoviště s vyráběním nebo občerstvením. Díky této skvělé spolupráci mezi školou a rodinami mohla zahrada hostit v jednu chvíli až na dvě stovky hostů.

Ředitelka školy Mgr. Ludmila Hrušková shrnula atmosféru slavnosti slovy: „Pociťuji ohromnou vděčnost, že se tady můžeme opět po roce sejít a prožívat společně radost s našimi dětmi a z našich dětí. To, že akci připravujeme společně s rodiči, to, že přijde takové množství lidí, to že mohu přijímat ocenění za naši práci, to, že se k nám vrací naši bývalí žáci, to je ten důvod, proč podporovat realizaci akcí podobného typu.“

Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěšnému průběhu slavnosti, a těšíme se na další společné akce, které přinesou radost nejen našim dětem, ale i celé komunitě ZŠ Církvice.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2