„Swap“ v naší škole

Vážení rodiče, milé děti,

v novém úkolu od Recyklohraní se v měsíci říjnu budeme věnovat oblékání. Proč? Je to velmi důležité téma! Naše oblečení, boty a bytový textil představují zátěž pro životní prostření. Jejich výroba je spojena s velkou spotřebou energie, vody a také s jejím znečišťováním plynoucím z používání chemických prostředků při pěstování plodin. K tomu připočítejme uhlíkovou stopu dopravy těchto výrobků – často z druhého konce planety. Negativní jsou i dopady jejich likvidace, když už je nepotřebujeme. Přidejte se k nám a ulehčeme společně naší planetě tím, že přinesete  oblečení (pánské, dámské, dětské, obuv, či bytový textil) v dobrém stavu, které již nepotřebujete, a odneste si to, které chcete.

Sběr oblečení bude probíhat ve škole v týdnu od 2. 10. do 6. 10. 2023 od 6:30 do 16:00.

Výměna oblečení bude probíhat ve škole v týdnu od 9. 10. do 13. 10. 2023 v zádveří školy denně od 8:00 do 11:30 a odpoledne od 15:00 do 16:00.

Všem zúčastněným tímto velice děkujeme 🙂