Svět neslyšících v pohádce

Ve středu 8. 11. nás navštívily paní Romana Procházková a Monika Koubová z pardubického centra pro dětský sluch Tamtam, které si pro nás připravily program Svět neslyšících v pohádce.

Mladším žákům tak představily možné potíže se sluchem i jejich léčbu. Děti se prostřednictvím medvědů Kuličky, Brumly a Čumáčka dozvěděly, že při potížích se sluchem pomáhají třeba naslouchátka nebo „kochlíky“. Zároveň medvídci dětem přiblížili potíže, které se neslyšícím běžně můžou stát, např. při ranním vstávání. Ukázali nám jak funguje takový vibrační budík. Dokonce žáky naučili pár slov ze znakové řeči.  Teď už víme, jak se řekne hrát si, panenka, míč, slon, prosím nebo děkuji. Pro starší žáky byl připraven edukativnější program zaměřený i na stavbu a funkci zvukovodu. V přítomnosti někoho se sluchovým postižením bychom měli být ohleduplní a dodržovat jistá pravidla. Romana s Monikou nám ukázaly na co si dát pozor a jak s dotyčným mluvit, abychom mu komunikaci co nejvíce usnadnili.

Děkujeme Romaně a Monice za jejich zajímavý program a cenné rady.

Více informací najdete na www.tamtam.cz

Foto ZDE.