ŠKOLNÍ OLYMPIÁDA 2022

Žáci naší školy se již tradičně zapojili do sportovní výzvy Sazka Olympijský víceboj. Společně se snaží dosáhnout osobního maxima v celkem osmi disciplínách jako běh na 500 metrů sledující vytvrvalost, T-běh zaměřený hbitost,  běh na 60 metrů ukazující rychlost, hod basketbalovým míčem měřící sílu, skok z místa hodnotící výbušnost, hluboký předklon sledující ohebnost, postoj čápa posuzující rovnováhu nebo zkrácené sedy lehy zaměřené silovou vytrvalost. Běžeckou část jsme letos kvůli nepřízni počasí museli přeložit a bude doplněna v nejbližším možném termínu.

Děti z 5. ročníku se postaraly o záštitu v podobě volby názvů týmů a vyrobení transparentů představujících týmové vlajky. Utvořeno bylo celkem 6 heterogenních týmů. Po slavnostním zahájení, obeznámením s bezpečnostními pokyny a za nadšeného startovacího pokřiku se sportovci dle harmonogramu jali čelit připraveným výzvám. Jak se jim dařilo se můžete podívat ve fotogalerii v přiloženém odkazu.

VIDEA A FOTOGALERIE:  https://photos.app.goo.gl/gKzQ244UVRr6YwT69

Na závěr našich Školních Olympijských her žáci získali za své nasazení, zápal a hlavně týmového ducha drobné materiální ocenění  a naše upřímné uznání. Po doplnění všech údajů děti jednotlivě obdrží také Olympijský diplom, kde jejich výkony budou srovnány a vyhodnoceny v porovnání s vrstevníky. Pedagogům v naší škole navíc tato data poskytují cennou zpětnou vazbu v oblastech, na které je třeba se v rámci hodin tělesné výchovy zaměřit.

Sportu zdar a fair play zvláště!

Tým ZŠ Církvice