Puntíkový den

Puntík kam se podíváš! V pondělí 25.10. se žáci a zaměstnanci školy oblékli do puntíků. Šaty, trička, doplňky a kdo neměl žádný kousek oděvu s puntíkovým motivem, puntíky si namaloval na sebe.

Proč? Protože jsme se společně rozhodli podpořit ty, kteří trpí lupénkou a často se jich kvůli jejich onemocnění lidé straní. Dáváme tak do širšího povědomí, že lupénka NENÍ infekční onemocnění. Lupénka je sama o sobě pro pacienta stresujícím onemocněním, natož když se k němu přidá nepochopení a odpor ze strany veřejnosti. Také chování okolí může mít na psychice pacientů nedozírné následky, v některých případech i ohrozit jejich život.

Na cestě k moři pomůže dětem s lupénkou rodina Igráčků s puntíky. Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Proto se spolek Revenium rozhodl uspořádat u příležitosti Světového dne psoriázy, který v letošním roce připadá na sobotu 29. října 2022, už třetí ročník Puntíkového dne. Nově ho díky spolupráci s firmou EFKO-karton podpoří rodina Igráčků s puntíky, která dětem vysvětlí, že lupénka není infekční.

Více v následujícím odkazu.: revenium.cz/kategorie/puntikovy-den

Fotogalerii z akce naleznete zde: photos.google.com/share/AF1QipMDoxNUzs-7mOe1kOdzyXRrdkLpOtP5vCf0_gR90ZV-1jGiKNuQZ3fEpJ-eIrQJ1Q

Jste v tom s námi? Puntík na to!