Prvouka a angličtina – úkoly pro marody a k procvičování

V této rubrice najdete úkoly z angličtiny a prvouky, pokud Vaše dítě chybělo ve škole.

Z prvouky můžou děti dostat občas úkol – přípravu na další hodinu, pokud nebude zapsaný v úkolníčku, jedná se úkol dobrovolný.

Prvouka

Nové téma – rok a roční období, charakteristické znaky jara. Děti by měly zvládnout vyjmenovat řadu měsíců a jejich zařazení do ročních období. Zařadit do ročních odbdbí typické činnosti a hlavní svátky, rozlišit školní a kalendářní rok.

Rok a roční období

Třídění měsíců do ročních období

Kvíz Jaro

Procvičování Wow se Stevem lekce 6-7 ZDE

učíme se dny v týdnu video hry se Stevem ZDEcvičení školákov ZDE

procvičujeme I can – Já mohu  x I can´t – Já nemohu  (I can read a book. – Mohu číst knihu. I can´t read an apple. Nemohu číst jablko. I can jump. – Mohu skákat. I can´t fly. – Nemohu létat…..)

Procvičujeme barvy, představení sebe a kamaráda (his name/her name), předložky on, in, under, by.

Tipy na procvičování – slovní zásoba Wow orange 1-4  ZDE , barvy – ZDE, čísla s poslechem (spojuje se poslech s číslem tahem myši)  ZDE, školní pomůcky ZDE, předložky ZDE