Přípravný kurzík pro budoucí prvňáčky

V pondělí 6. a 13. června proběhl na naší škole přípravný kurzík pro budoucí prvňáčky

Při prvním setkání se děti seznámily s pravidly a s několika matematickými prostředími. Zkusily krokovat, pracovat s dřívky a poznat některé geometrické tvary. Na druhém setkání jsme naše pravidla zopakovali a naučili jsme se vyvozovat hlásku „o“ voláním, „s“ syčením a „b“ tlačením. Přiřadili jsme k písmenkům obrázky, které na ně začínají. Naučili jsme se také tři nové básničky. Na závěr jsme svoje počínání zhodnotili pomocí obrázkových karet. Nechybělo ani hraní s třídními stavebnicemi a hračkami. Děti teď čeká prázdninový odpočinek. Poslední týden v srpnu dostanou dopis, ve kterém se dozví celoroční téma. Na naše nové prvňáčky se moc těšíme.

Fotogalerie: ZDE