Masopustní – karnevalový rej ve 3. třídě

Masopustní – karnevalový rej ve třetí třídě…

Ve čtvrtek 16. února si děti ze 3. třídy učení oživily o téma “Masopust – karneval”. Nejprve zjišťovaly zajímavosti týkající se daného tématu – význam názvu, zvyky a tradice s ním spojené. V průběhu celého dne probíhaly různé aktivity učební, činnostní i herní. V hodinách českého jazyka spolu s klaunem děti rozlišovaly slova vyjmenovaná, s plácačkami odůvodňovaly pravopis. V matematice písemně sčítaly a odčítaly hodnoty balonků. Mezi výukovými činnostmi si děti vyzkoušely tanec s balónkem ve dvojici, hru na jména, podávanou, přesouvání předmětu brčkem nebo malbu poslepu.V závěru dne si klauna nakreslily křídami jako symbol. Děti přišly převlečené v různých maskách. Sešly se tu čertice, Červená Karkulka, piráti, medvídek, kočička nebo muchomůrka a řada dalších. Celý den byl pestrý, děti si ho užily a panovala veselá nálada…

Fotogalerie ZDE