Exkurze do vánoční Barbory

V pondělí 12. prosince se vydali žáci prvního a druhého ročníku do Kutné Hory. Překvapilo nás velmi husté chumelení s mrazivými teplotami a do poslední chvíle jsme zvažovali, jestli vyrazit. Děti byly vhodně oblečené, ze sněhu nadšené a na výlet se těšily. Vyrazili jsme tedy všichni radostně na linkový autobus. Chumelení nepřestalo za celé odpoledne a naše nadšení pomalu upadalo. Z dětí se stali malí sněhuláčci a sníh si užily opravdu do zásoby :-). Vánoční prohlídka v chrámu svaté Barbory byla velmi zajímavá. Prošli jsme cestou tří králů a putovali jsme za adventními svíčkami. Nejdříve jsme na výpravě chrámem dostali myrhový olej, potom děti přečetly svitek a měly za úkol najít v okně vánoční hvězdy. Následovalo putování za kadidlem a jeho ukázka. U jednoho z králů jsme získali truhlici s pokladem a nakonec jsme také zapálili všechny čtyři adventní svíčky a poslechli jsme si jednu z vánočních koled. Už zbývala jen cesta zpátky do Církvice. Do školy jsme dorazili před obědem. Chvilku jsme rozmrzali, ale nakonec jsme se všichni zase zahřáli. Zážitků z cesty máme opravdu spousty. Děti mají velkou pochvalu za chování v městské hromadné dopravě i za kázeň při vánoční prohlídce Chrámu svaté Barbory.