Druhý turnus příměstského tábora Veselé vědy je za námi!

V pátek 14. 8. 2020 skončil druhý turnus příměstského tábora Veselé vědy. Naším programem bylo bádání a objevování.

V pondělí jsme společně prozkoumali barvy a chutě v potravinách. Vytvořili jsme svojí vlastní citronovou vůni, domácí ledový čaj, sirup a temperové barvy z ovoce a zeleniny.

Úterý bylo dnem vynálezů. Zjistili jsme, že spoustu objevů vzniklo úplnou náhodou a někdy i omylem. Sestavili jsme si katapult, umíchali vlastní sliz a navrhli bludiště.

Středeční den byl odpočívací – alespoň se mu tak říká. Ráno jsme ve dvou skupinách vytvořili a prošli šipkovanou po obci. Odpoledne přijeli k Sokolovně hasiči, kteří pro nás měli skvělý program. Připraveny byly soutěže jako házení míčku na cíl, skládání hadice a hod hadicí na kuželky. Jeden z pánů hasičů nám vysvětlil, co práce hasiče obnáší a pustil nás si sednout do velkého hasičského auta.

Předposlední den nás zavedl do tajů lidského těla. Vyrobili jsme si pohyblivou ruku, mozkovou čepici, kterou jsme hned ve hře vyzkoušeli a na pokusu jsme si předvedli složení krve a jak to vypadá, když srdce pumpuje krev.

V pátek jsme navštívili říši hmyzu. Popovídali jsme si o tom, jak je pro nás hmyz důležitý a vytvořili jsme mu hmyzí hotel. Došlo i na velkou včelí plástev, kterou jsme složili z našich přání, vzpomínek a vzkazů. Nejdůležitější částí dne bylo předání Nobelovy ceny našim úspěšným vědcům.

Mockrát děkujeme za krásný tábor a příští rok se znovu těšíme!

Odkazy na fotografie z jednotlivých dnů:

Přes školní rok jsou na naší škole vědecké kroužky, kam se budete moci během září přihlásit na adrese www.veselaveda.cz. Případný kontakt na lektora: Anna Karolína Smutná, anna.karolina.smutna@zscirkvice.cz.