Dopravní výchova 4. ročník – BESIP

Projekt Městské Policie pro žáky 4. ročníků, jak se chovat v provozu.

Jako každý rok se naši žáci 4.ročníku zúčastnili projektu, který nachystala Městská Policie Čáslav ve spolupráci s Policií České republiky. Tentokrát jsme se za nimi vydali na Novou scénu v Dusíkově divadle v Čáslavi. A proč vlastně se přednáška týkala jen čtvrťáků? Většina žáků tohoto ročníku již dovršila 10 let nebo je v blízké době 10. narozeniny čekají. A to znamená, že se už mohou na kole či koloběžce pohybovat na silnici (samozřejmě v doprovodu osoby starší 15 let) a stanou se tak účastníky silničního provozu.

Program byl velice poutavý. Žáci se nejdříve seznámili s dopravními značkami, jak se správně upevňuje helma pro cyklisty, jaká by měla být výbava na kole, co jsou to vlastně reflexní prvky a jaké výhody jejich použití skýtá. Zároveň zde byla znázorněna dopravní nehoda medvěda na koloběžce, kdy žáci, jako vyšetřovatelé, museli přijít na to, co se stalo a zda medvěd dodržel všechna pravidla a měl s sebou správnou výbavu.

V druhé části se žáci podívali na video, kde bylo názorně předvedeno, jak je použití reflexních prvků důležité za snížené viditelnosti. Poslechli si rozhovor 12leté dívky, která nalezla před školou ženu v bezvědomí a dispečerky z linky záchranné služby. V posledním videu byla zinscenovaná dopravní nehoda, kde bylo 5 zraněných cestujících a jak se v této situaci máme zachovat.

Na závěr jsme dostali pracovní materiály, které si děti s chutí začaly vyplňovat už při čekání na autobus zpátky do školy. Všichni jsme byli plní zážitků a těšíme se na další setkání, kde si děti lépe osvojí pravidla silničního provozu.

Odkaz na fotogalerii: https://photos.app.goo.gl/hjwXHXBJphHg3975A