Den zvířat ve 3. ročníku

V rámci světového dne zvířat si žáci 3. ročníku udělali v úterý 4. října projektový den se zvířátky. Ráno přišly děti ve zvířecích kostýmech a některé přinesly i své domácí mazlíčky přímo do třídy. Představili jsme si je, řekli jsme si, jak se jmenují, čím se živí a co mají rádi. Mohli jsme se tak pokochat a pomazlit s gekony, zakrslým králíčkem (v živé i nakreslené podobě), křečkem a suchozemskou želvou🙂.  Jednotlivé mazlíčky jsme si zaznamenali na kartičky, které jsme následně rovnali podle abecedy. Ve skupinách jsme hledali vetřelce a určovali slovo nadřazené. Následně jsme vymýšleli zvíře, rostlinu, věc na určité písmenko… Bylo to zajímavé a legrační, po celou dobu na nás dohlížel želvák, který putoval po třídě a rádo – by napovídal. V následující hodině jsme hádali zvířátko podle indícií, řešili s nimi slovní úlohy a procvičovali s rybičkami spoje násobilky. Nakonec jsme ve výtvarné výchově pomocí vodových barev ztvárnili našeho kamaráda „Jonatána“ z třetí třídy (Macha a Šebestové). Všem se zajímavý den líbil a náležitě jsme si to užili. Ještě jednou přejeme všem zvířátkům všechno nejlepší k jejich svátku.

fotogalerie ZDE