Cyklovýlety 2026
Jako každý rok se i letos v posledním týdnu školního roku vydaly všechny třídy na cyklovýlet. Každý ročník si zvolil svůj cíl podle věku i zájmů dětí.
Žáci 1. a 3. ročníku zamířili do Třebešic na pumptrack, kde si užili sportovní vyžití a jízdu na kolech. Čtvrtý a pátý ročník si zpestřily výlet zastávkou na zmrzlinu v Kobylnici. Druháci vyrazili na hřiště do Nových Dvorů.
Tyto výlety nejsou jen odměnou za celoroční práci, ale také odrazem toho, jak se ve třídách po celý rok učíme spolupracovat, naslouchat si a vzájemně komunikovat. Jen díky dodržování společných pravidel a ohleduplnosti můžeme bezpečně vyrazit na cesty a užít si společné zážitky, ze kterých máme radost.
Odkazy na pravidla zaznívaly od dětí i při reflexi:
„Oceňuji nás všechny, že jsme dodržovali pravidla a naslouchali si, díky tomu jsme měli super výlet a zvládli jsme ho bez bouračky.“, zaznělo od jedné druhačky.
„Moc jsme si výlet užili, jeli jsme se čtvrťáky, nejdřív nás to překvapilo, že nebudeme sami, nale nakonec to bylo super.“, ocenila propojení ročníků jedna z cyklistek z páté třídy.
Kromě společných cest se navíc druháci v Nových Dvorech setkali se svými bývalými kamarády – dnešními šesťáky, absolventy naší školy. Ti si svůj výlet do cukrárny naplánovali tak, aby se mohli s mladšími kamarády z Církvice potkat a připravili tak pro nás velké překvapení. Krásnější důkaz o tom, že naše vize o propojení školy, rodiny i širší komunity žije, nám nemohli dát.
Děkujeme všem žákům za zodpovědný přístup a přejeme krásné prázdniny plné dalších dobrodružství. 🌞🚴♂️🚴♀️
Odkaz na fotogalerii https://photos.app.goo.gl/UjdWK3iJdWdTXGvk7

