Cyklovýlet Rohozec 2. ročník

  1. V úterý 21.6. se druháci zúčastnili cyklovýletu do Rohozce na dětské hřiště. Než se ale vyrazilo na samotný výlet proběhla diskuze na téma mimořádné události. Co mezi ně patří? Jak se projevují? A které záchranné složky nám mohou pomoci? Informace které si děti mezi sebou sdělovaly následně porovnávaly s instruktážním videem na interaktivní tabuli ve škole. Poté si děti zkusily „zabalit“ evakuační zavazadlo.

A hurááá na cestu… ale nejprve důkladně překontrolovat svá kola a helmy, zda vše sedí jak má. Během cesty nastala drobná nedopatření, kdy po startu ze školy zapomněla paní učitelka včas odbočit, a tak si děti udělaly cvičné kolečko po Jakubské návsi 😊. Napodruhé už se vše podařilo a zdárně jsme odbočili na správnou cestu. Během jízdy děti bezpečně dodržovaly mezi sebou pravidelné rozestupy a držely se ukázkově na pravé straně vozovky. Během jízdy došlo i k drobným karambolům, které jsme hravě zvládli. Zjistili jsme, že po blátě to klouže a pak padá nejen tělo, ale i řetěz. Zkušenější jezdec nečekal, a hravě pomohl spolužačce řetěz opravit a frčelo se dále….

Když jsme dorazili na místo, krom toho, že proběhla nutná občerstvovací přestávka na svačinu, jsme zjistili defekt na kole dalšího účastníka zájezdu v podobě píchlé duše. Mezitím, co děti plnily  různé aktivity, paní učitelka nelenila a jala se duši opravovat vlastními silami, což se podařilo.

První aktivitou bylo přiřazování kartiček s různými situacemi ke správnému telefonnímu číslu záchranné složky Následovala hra na „záchranáře“, kdy zadání znělo jasně: Znehybni spolužákovi „zlomenou“ ruku za pomocí šátku. Všechny děti se toho zhostily skvěle. Ochota pomáhat jim rozhodně nechyběla.  Po záchraně spolužáka děti čekala poznávací hra, kdy ve dvojicích musely v prostoru celého hřiště najít 10 obrázků rostlin a živočichů a správně napsat jejich název do tabulky. Poznáš rostlinu a zvíře? Na závěr si děti vyzkoušely hru „na třetího“ a společné řádění na dětském hřišti před odjezdem zpět.

Cesta probíhala vcelku dobře až na drobnější komplikace typu: špatné zabočení, jeden spadlý řetěz a jedna píchlá duše, kdy bylo nakonec zapotřebí doprovodného vozidla na cestě zpět 😊 a dopravit cyklistu i kolo zpět do “základního“ tábora. Výlet se vydařil  – „kolům zdar“.

fotogalerie ZDE