Cyklovýlet 2. a 3. ročník

Dne 11. 6. 2021 vyrazili druháčci se třeťáčky na cyklovýlet do Chotusic

I když jsme se báli, že bude pršet, počasí nám přálo. Bylo pod mráčkem, takže počasí na kola bylo ideální. Než jsme vyrazili, tak jsme si řekli, jaká budeme dodržovat pravidla. Nejtěžší bylo sledovat tempo skupiny a udržovat dostatečné rozestupy. Do Chotusic jsme dorazili bez újmy. Čekal na nás doprovodný program, který pro nás připravila maminka naší žákyně paní Kateřina Krososková. Seznámili jsme se s názvy koňského postroje a náčiní. Každý si zkusil koníka vyhřebelcovat a za odměnu se na něm také svezl. Viktorka Krososková nám předvedla, jak jezdí a skáče se svým koníkem přes překážky. Dopoledne uteklo jako voda a čekal nás návrat zpět. Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni jsme se ve zdraví vrátili. Na závěr nám paní Krososková připravila krásné překvapení. Koníčci získávají za svůj výkon na závodech kokardu. Druháčci a třeťáčci byli od paní Krososkové odměněni vlastnoručně vyrobenou kokardou s jízdním kolem. Mají tak památku na skvěle zvládnutý cyklistický výkon. Během dne jsme procvičili poznatky z dopravní výchovy v praxi a podařilo se nám tak propojit získané vědomosti se zkušenostmi z reálného života.

Mockrát děkujeme mamince Krososkové za zajištění exkurze a za organizaci doprovodného programu. Děkujeme! ❤

Fotografie a videa z cyklovýletu najdete ZDE.