Adventní program 1. a 2.ročník

Ve středu 8.12. se žáci první a druhé třídy zúčastnili „Adventního programu“ na zámku Kačina. Byli jsme vtaženi do zámku, nasávali jeho atmosféru a prostřednictvím poutavého vyprávění jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Jak a kde se vařilo v zámecké kuchyni, jakou měli slavnostní štědrovečerní tabuli. Velmi nás překvapily netradiční kombinace jídel. Viděli jsme prostřený stůl pro služebnictvo i pro panstvo. Dozvěděli jsme se, jaké dárky dostávali pod stromeček v tomto období. Nedílnou součástí prohlídky zámku byla nádherná výstava betlémů z různých materiálů a různých zemí (papíru, dřeva, vlny, keramiky….). Získané informace měly děti možnost zúčtovat ve hře podobné RISKUJ. Po jednotlivých skupinách si volily obtížnost otázek z okruhů pohádek, doplňovaček, hádanek a lidových zvyků s vánoční tématikou. Na závěr celého programu si děti vyrobily a odnesly originální PF kartu s motivem zámku, kterou si samy natiskly.

Celý program byl velmi pestrý, všem se moc líbil. Nasáli jsme opravdovou vánoční náladu…

fotogalerie ZDE :O)