Adaptační kurz 2. ročník

Ve dnech 13. až 15. září jsme měli možnost díky podpoře a spolupráci s nadačním fondem Eduzměna vyrazit na adaptační kurz do rekreačního areálu Garnataurus v Kounicích u Vlastějovic.

Hned po příjezdu do areálu nás přivítaly lektorky Světlana a Martina. Prvním bojovým úkolem pro děti bylo povléknout si svou postel a vybalit tašku s oblečením. Každý se zhostil tohoto úkolu po svém a splnil jej na výbornou. Pokud to někdo nezvládl sám, pomohli kamarádi. Seznámili jsme se s venkovním areálem i vnitřním zázemím.
Lektorky pro nás připravily program zahrnující různé kolektivní i sportovní aktivity, zaměřené na komunikaci a vzájemnou spolupráci. Zažili jsme spoustu zábavy a učení formou výukových her. Celým kurzem děti provázela královna, která jakožto patronka zadávala úkoly, po jejichž splnění dostaly kostky na stavbu hradu.
Na druhý den ráno jsme měli nachystanou snídani ve formě bufetu, abychom se posilnili před další výzvou a plněním úkolů. Po snídani se děti rozdělily do několika skupin. Každá skupina psala dopis pro svou pohádkovou bytost. Po dokončení dopisu ho odevzdaly své pohádkové bytosti. Za odměnu dostaly psaní s přáním a prosbou. Vodní víla si přála složit hudbu, Hejkal vyčistit kousek svého lesíka a skřítkové prosili o pomoc při tvorbě lesního obrazu. Také nesmíme zapomenout na šipkovanou s pokladem. Žáci se pohybovali po lese, kde hledali fáborky červené barvy a na každém stanovišti plnili úkoly. Prolézali velkou pavučinou za pomoci druhých, pak se zavázanýma očima podle provázku přecházeli, ručkovali po laně. Za splněné úkoly dostali klíče od truhlice s pokladem, kterou také museli najít. Zdařilo se a získali jsme vytoužený poklad.
Nedílnou součástí každého podvečera bylo hodnocení práce a plnění úkolů. Hodnotili jsme nejen svoji práci, ale zejména spolupráci ve skupině. Většina aktivit byla zaměřěna na komunikaci a na spolupráci v týmech. Děti se naučily více mezi sebou komunikovat a pomáhat si.
Večer před odjezdem nás čekalo balení veškerých svých věcí a příprava na odjezd. Ráno jsme naposledy bojovali s povlečením a netrpělivě čekali, až přijede autobus a odveze nás domů do našich postýlek.
Adaptační kurz proběhl velmi dobře. Kolektiv žáků se ještě více stmelil. Celý kurz jsme si všichni moc užili a vyšlo nám i krásné počasí. Všem zúčastněným moc děkujeme 😊.

fotogalerie :o)