ZŠ Církvice se připojuje ke stávce škol dne 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

dne 27. 11. 2023 bude naše škola uzavřena z důvodu stávky všech zaměstnanců. S důvody, které nás k tomuto závažnému kroku vedou, se můžete seznámit níže. Pokud ke stávce dojde, bude tento den naše základní škola zcela uzavřena, včetně provozu školní jídelny a školní družiny. Stávky se zúčastní všichni pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci školy.

“Vážení rodiče.

Po dlouhé úvaze jsme se rozhodly, že půjdeme do stávky. Podpoříme tím Vaše děti, aby měly rovný přístup ke vzdělání, aby jim měl kdo asistovat v hodinách, vařit a uklízet. Jsme pro zachování současné úrovně vzdělávání. Tentokrát není stávka o nás, ale o Vašich  dětech.”

Tým ZŠ Církvice

“Připojím se ke stávce, protože nesouhlasím s novým systémem tzv. parametrizace asistentů pedagoga, se snížením PHmax (počet odučených hodin za týden), s podfinancováním nepedagogických pracovníků. Místo toho, aby se podpůrné pomáhající profese ve školství zaváděly, v době, kdy jsou děti a teenageři psychicky nejohroženější, tak nám stát vezme peníze na běžný chod školy? Když jsme se sžili s asistenty a jsme partnery, když se učíme učit v tandemu, když jsme zvládli začlenit ukrajinské žáky, když jsme se vzpamatovali z covidu, připraví nám stát další překážky? Inovativní školy, které prosazují změny, jsou inkluzivní a sdílí myšlenky Strategie 2030+, tak zapláčou. My to zvládneme, vždycky všechno zvládneme, ale proč? Na to, že se nám přidávají peníze hlavně v médiích, na to jsem si zvykla, ale na neustálé „podtrhávání nohou“ si nezvyknu nikdy.

„Pamatuj si, že dokud budeme generálům platit víc, než učitelům, nebude na světě mír.“ Jan Masaryk”

Ředitelka ZŠ Církvice

Pokud  i vy považujete výše uvedené důvody za důležité, můžete připojit svůj podpis k Otevřenému dopisu proti drastickým škrtům ve školství.

Potřebujete další informace?

skolskeodbory.cz/sites/skolskeodbory.cz/files/clanky/soubory/1700050528/dopis_skolskych_odboru_rodicum_-_14._11._2023.pdf

www.asociacezs.cz/evt_file.php?file=1079

skolskeodbory.cz/