Zoo Jihlava

V pondělí 9. května vyrazila 1., 2. a 3. třída do Jihlavy do zoologické zahrady.

Jeli jsme autobusem, cesta rychle ubíhala a za hodinku a půl jsme byli na místě. Dětem jsme připravili pracovní listy, které jsou volně ke stažení na internetu, rozdělili je do skupin, nechali je prozkoumávat zoo a plnit úkoly k textu. V jedenáct hodin byl pro všechny děti připraven společný program.

Prvňáčci a druháčci se podívali na zoo v krabici. Na výběr měli hned několik krabic s písmeny a v každé krabici na ně čekalo překvapení. To si třeba vybrali krabici s písmenkem O a dozvěděli  se něco víc o opicích. Měli i možnost  sáhnout si na kůži z tygra, medvěda a pohladit si hada. Ve skupinách si ještě složili puzzle a roztřídili oříšky. 

Třeťáci pluli kolem světa a navštívili všechny světadíly. Připomněli si objevení Ameriky a hmatem, čichem a zrakem poznávali plodiny, které Kryštof Kolumbus přivezl. Poznávali také zvířata, která v severní a jižní Americe žijí. V Africe skládali puzzlíky typických afrických živočichů a seznámili se s lebkou a obratlem žirafy, v Asii si zkusili manipulovat s hůlkami a poznávali kůže šelem. V Austrálii se dozvěděli, jak se rodí vačnatci. V Evropě si poslechli řeč našich sousedů a hádali, kterému státu asi daný jazyk patří. V každém světadílu se dozvěděli spoustu informací o zvířatech, která pak mohli vidět i na vlastní oči v jihlavské zoo. Devadesát minut uteklo jako voda. Zbýval už jen čas na nákup suvenýrů a cestu domů. Celý den byl jako korálek. Shodli jsme se, že bychom v zoo vydrželi až do večera.

FOTO ZDE