Zahradní slavnost 2022

V pátek 17. 6. jsme mohli s velkou radostí znovu obnovit naši tradiční Zahradní slavnost.

Přípravy jsme ale zahájili mnohem dříve. S rodiči jsme naplánovali tvořivé dílničky, paní učitelky pilně trénovaly program s dětmi a sháněly se také sponzorské dary. 

V pátek naše přípravy vyvrcholily. Děti už od rána pomáhaly s přípravou stanovišť, dobrovolníci z řad rodičů a přátel školy stavěli stany a připravovali pohoštění. Děti trénovaly na dopolední generální zkoušce s mikrofony a ozvučením. 

Celý den nám přálo počasí a my jsme mohli být alespoň trochu v klidu, že s deštěm si hlavu lámat nemusíme. Nastal čas zahájení slavnosti. V první části jsme vyhodnotili naše nejúspěšnější žáky v matematické, sportovní a výtvarné a literární soutěži. V soutěži s názvem Požární ochrana očima dětí se děti umístily i v okresním kole a pan Rychetský s panem Valentou z OSH Kutná Hora je přišli osobně ocenit. 

Následoval kulturní program. Prvňáčci se s paní učitelkou Šárkou Viktorovou v tomto školním roce vydali na dalekou cestu za záchranou trojzubce, který patřil královně všech moří. Na této cestě se naučili plno nových věcí a my jsme se s nimi podívali, jak se jim žije pod mořskou hladinou. Na dosud ne zcela zmapované území, kde žije lemuří partička, co tak ráda trsá, nás pozvali druháčci a paní učitelka Jitka Kvízová. Díky nim jsme se přenesli na ostrov Madagaskar plný zábavy a užili jsme si velkou párty. Třeťáčci  putovali se svou paní učitelkou Ludmilou Hruškovou celý školní rok s Mimoni. Proto se také symbolicky rozloučili tanečkem v mimoňských barvách. Choreografii sestavila na skladbu Bruna Marse Taneční škola Olymp Dance v Olomouci. Čtvrtý ročník v čele s třídní učitelkou Klárou Buckovou celý rok pronásledoval mocného ohnivého draka, který sužoval obyvatele starověké Číny. Skupinka našich odvážných ninja bojovníků se rozhodla po drakovi zapátrat. Prozatím našli jen několik dračích vajec. Nakonec  se jim podařilo draka najít a vyhnat. ”Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.” To je motto, které zdobí tablo žáků 5. třídy. Naši detektivové z posledního ročníku se snažili rozlousknout všechny záhady a nástrahy před přechodem do velkého světa. Připravit se ale nedá na vše. Člověk míní a covid mění. Inspirací pro show detektivů z 5. ročníku bylo hudebně dramatické vystoupení písničkáře Michala Horáka a ZŠ Říčany s názvem Plány jdou… 

S páťáčky se rozloučila bývalá třídní paní učitelka Denisa Janoušková a současná třídní paní učitelka Veronika Kneysová a paní učitelka Anna Karolína Smutná. Všichni obdrželi absolventská trička jako památku na naši základní školu. V loučení jsme pokračovali a protože do zaslouženého důchodu odchází paní učitelka Jaroslava Uhlířová, přišel se s ní rozloučit pan starosta a poděkoval jí za dlouhodobou činnost ve Sboru pro občanské záležitosti. Paní učitelka poděkovala dětem za účast na Vítání občanků a všem dětem popřála všechno nejlepší, aby šly životem v dobrých stopách, a aby se jim dařilo. Popřála také svým kolegyním i rodičům hodně sil a hodně zdraví na další cestě s dětmi. Na závěr ještě zazněla celoškolní společná písnička. Nechybělo ani společné focení.

Po hlavním programu čekalo na všechny návštěvníky lahodné občerstvení v podobě lorny, langošů, palačinek, sladkého a slaného pečiva, malinovky, pivečka a vínečka. Dobrovolníci z řad rodičů, pedagogů i přátel školy se postarali o doprovodný program. Malovalo se na kamínky a na sklo, navlékaly se korálky a foukaly balónky heliem. Pro milovníky květin byl připraven samoobslužný květinový stánek. Kluci si mohli zastřílet a nebo postavit stavbu z Lega. Naši žáci ve spolupráci s našimi pedagogy připravili prodej výrobků, výherní tombolu nebo fotokoutek s bublinkami. K hudbě a poslechu nám hrál Ruda Viktora. 

Naše zahrada chvílemi praskala ve švech. Nás vysoká účast návštěvníků velmi potěšila a i díky tomu se celá akce opravdu povedla. Přivítali jsme spoustu známých tváří. Není nic krásnějšího, než se setkat s odrostlými bývalými žáky a žákyněmi, kteří se do své bývalé školičky vrátí a jedno slunné odpoledne se na zahradě školy radují se svými bývalými paními učitelkami a vzpomínají na školní léta strávená v Církvici.

Dovolte nám poděkovat za sponzorské finanční i věcné dary, za pomoc a podporu. Bez toho by naše Zahradní slavnost existovat nemohla. Děkujeme.

FOTOGALERIE: ZDE

UMĚLECKÉ FOTO: ZDE