Výlet čtvrté a páté třídy do iQLandie

V pondělí 16. 5. 2022 vyrazil čtvrtý a pátý ročník na dlouho očekávaný výlet do iQLandie. Na místo jsme jeli vlakem z Kolína, počasí nám přálo a snad i proto byla cesta docela příjemná. V Liberci stačilo ujít z nádraží pár minut pešky a hned se před námi tyčila velká budova plná naučných expozic. Ještě před budovou jsme si vyzkoušeli prolézt obrovskými vajíčky nebo vlastní vahou nadzvednout auto na kladce. Uvnitř nás čekala fascinující podívaná, tři patra zábavy a poznání.

V přízemí si děti vyzkoušely naprogramovat velký vodopád a vyhrály si s vodní dráhou. Po zhlédnutí hrající fontány jsme se společně vydali do prvního patra. Tam nás čekala expozice s živly. Viděli jsme větrné, vodní i ohnivé tornádo, děsivou bleskovou show a zkusili jsme se obalit do obří bubliny. Na druhé straně patra jsme nalezli Geo expozici. Prošli jsme Hvězdnou bránou, vyzkoušeli interaktivní pískoviště, výcvik astronautů, zatočili se spolu se zemí a strojem času se přenesli do dalšího patra. Nechali jsme očarovat své smysly ve stejnojmenné expozici a v té zaměřené na lidské tělo, jsme potkali robota Thespiana, který neuvěřitelně reagoval na všechny otázky i změny situací. Opomenout nesmím ani poslední patro se svítivým tunelem, planetami, blesky, vyspělou technologií a matematickou místností plnou edukativních nástrojů, které by se jistě hodily i nám do výuky matematiky a geometrie.

Učitelé i žáci si tento den nesmírně užili. Pokud se chcete alespoň na chvíli přenést do iQLandie s námi, mrkněte na video ZDE, či na všechny fotografie a videa ZDE.

Anna Smutná