Veselá věda – tisková zpráva

Vážení rodiče a moji drazí badatelé,

Od října letošního roku jsme se společně rozhodli  vstoupit do světa vědy a odvážně odhalovat tajemství přírodních věd. Políbily nás základy fyziky, chemie i další vědní obory. Při našich pokusech jsme učinili  řadu průlomových objevů  a dokonce jsme nad očekávané výsledky některé  z nich vylepšili a okořenili.

Z původních  12 dětí se v prvním pololetí tým Církvických badatelů rozrostl na 29! A jak se zdá, naše řady se ještě rozšíří.  Abychom měli pro naši práci co nejlepší podmínky a každý vědec  dostatek prostoru k bádání a vlastním objevům,  rozšířili jsme naše výzkumné lekce ze středy 13:15 – 14:15 a čtvrtka 14:15 – 15:15 i na pátek  13:00 – 14:00. Děti jsou rozděleny do skupinek v počtu do deseti.  Můžeme tyto časy potvrdit i od 10.12. 2018, kdy děti začnou s plaveckým kurzem.

Naše škola je v pořádání volnočasových aktivit a výprav za poznáním velmi činorodá. Zejména v měsíci prosinci se může stát, že bude kroužek badatelů z organizačních důvodů spojen nebo nahrazen následující týden. Nic s čím by si naše chytré hlavy neporadily! 🙂

Nebojte se využít možnosti přesunout vaší ratolesti nárazově termín kroužku, jeho sestava není  dogma.  Jen prosím informovat mě, nebo paní vychovatelky v družině. Nezlobte se na nás, milí rodiče, když naše vědecké hodiny o pár minut protáhneme.  Někdy se zkrátka do společného pozorování a zkoumání tak zabereme, že úplně zapomeneme, jak čas běží. To se ostatně můžete přesvědčit na fotografiích ve vloženém odkazu. Kéž by měl den alespoň 48 hodin. 🙂

https://veronikazscirkvice.rajce.idnes.cz/Krouzek_Vesele_Vedy_ZS_Cirkvice/

Co jsme se všechno naučili a vyzkoumali ? Ku příkladu:  vyrobili jsme si všehoschopný barevný sliz, který mají maminky tak rády,  naučili jsme se vytvořit lávu k nerozeznání od pravé, známe tajemství míchání barev a jejich vlastnosti v různém prostředí, umíme vyrobit vlastní lávovou lampu a obohatit ji bublinkami všech barev. Poznáváme v měsíci  prosinci všechny naše smysly, protože se ukázalo, jak dokáží oklamat, když je nezapojíme všechny zároveň.

A protože se Vám také chceme pochlubit našimi pokroky a vynálezy, očekávejte v měsíci lednu radostnou událost. Společně s dětmi pro Vás připravujeme Vědeckou kavárnu. Kromě dobrot a osvěžení všeho druhu  Vám představíme pár pokusů , které si děti nejvíce zamilovaly a na pár minut se sami stanete badateli. Pozor děti, neradit! Oni si naši šikovní dospělí poradí sami :-).  Zároveň Vám dovolíme nahlédnout do výzkumných  témat, které nás čekají ve 2. pololetí! O termínu konání budete informováni do konce prosince e-mailem, lístečkem, SMS zprávou nebo poštovním holubem. Zkrátka uděláme vše, abychom se sešli v co nejhojnějším počtu.

S úctou

Veronika Nevrlá

Vaše paní učitelka a lektorka Veselé vědy