Vánoční kavárnička ve 4. třídě

Dne 8. prosince odpoledne se ve 4. ročníku konala vánoční kavárnička pro rodiče. Namísto klasické besídky si děti naplánovaly pro rodiče setkání, při kterém se zapojili do aktivit všichni zúčastnění.

V pozdním odpoledni jsme se sešli ve vánočně vyzdobené třídě vonící vánočkou a perníčky, které děti předchozí den upekly. Na úvod děti za svitu svíček zazpívaly vánoční písně a poté už konferenciér Maty uvedl rodiče do programu. Děti připravily pro rodiče ukázku toho, na čem v předvánočním čase ve třídě pracují. Tak, po nezbytném rozdělení do skupinek, maminky a tatínkové zahřáli své mozkové závity při řešení vánoční křížovky, matematické úlohy plánování autobusových zastávek a řešení zapeklitých šifrovaných zpráv, které děti dostávají každý den v adventním kalendáři. Ve třídě vládl příjemný pracovní ruch, a i když některé úkoly daly řešitelům zabrat, na tvářích zůstávaly po celou dobu úsměvy. Děti mezi rodiči procházely jako průvodci a zdatní kavárníci s nabídkou občerstvení, které ze stolů mizelo závratnou rychlostí.

Po vyřešení úkolů už čekala pro zájemce tvořivá část našeho setkání. Stolečky se proměnily ve stanoviště kreativních dílniček, kde si zájemci mohli vytvořit sněhuláčka z ponožek nebo ledový svícen. Nadšení, se kterým se do práce zapojili všichni, včetně tatínků a nejmenších účastníků, bylo cítit u každého stolečku, a tak na nakonec nikdo neodcházel s prázdnou.

Doufáme, že kromě krásných výrobků jsme si všichni nesli domů také pocit příjemně strávených společných chvil rodičů s dětmi na půdě školy a mysl naladěnou na vánoční notu.

 

Odkaz na video: www.canva.com/design/DAFUMQQN01E/euhfgxjDLqGEDz-EdjNPLA/watch?utm_content=DAFUMQQN01E&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink