Vánoční besídky

Předvánoční čas s sebou nese tradiční třídní vánoční setkání s besídkami, které se po dlouhé covidové pauze opět otevřely pro rodiny a známé. Každá třída si připravila divadelní představení, posezení při čaji a cukroví nebo tvořivé odpoledne.

V prvním ročníku se hrála pohádka o jedličce, kterou neměl nikdo rád. Ale co by to bylo za pohádku, kdyby dobře nedopadla? Jedlička pomohla všem zvířátkům a nakonec našla místo u hodných dětí doma. Na závěr představení zazpívaly děti církvickou koledu na vlastní melodii a text. Rodičům předaly přáníčka a vyrobené stromečky a mohly se jít občerstvit cukrovíčkem a čajíkem společně se svými blízkými.

Druhý ročník si pro rodiče a další příbuzné připravil pohádku s názvem „Ztracené Vánoce“. Příběhem nás provedly děti, které se vydaly na cestu do lesa, aby přivolaly a zachránily Vánoce. Cestou je doprovázeli andělé, lesní skřítci a sobi. Když všichni našli chaloupku s moudrým skřítkem a zázračným hrncem, tak si zazpívali písničku, do hrnce vložili všechny potřebné suroviny a Vánoce si uvařili. Příchod Vánoc na závěr oslavili veselým tanečkem.

Ve třetí třídě si žáci připravili několik tématických básniček a koled. Nesmělo chybět vystoupení našich hudebníků,kteří nás okouzlili hrou na housle, saxofon, flétnu a klávesy. Následovalo představení s názvem Sněhulák a stromeček. Sněhulák se vydává za dědou Mrázem pro stromeček dětem. V představení si zahrálo hned několik zvířátek z lesa, kteří pomáhali sněhulákovi stromeček získat. Besídku uzavřela píseň O Vánocích. Odměnou pro děti byl školní Ježíšek, který na ně čekal pod stromečkem. Po zbytek večera nás doprovázela vánoční atmosféra v podobě lehce znějících koled, cukroví, dětmi vyrobených jednohubek s čajem a kávou.

U čtvrťáků se všichni sešli ve vánočně vyzdobené třídě už na začátku prosince. Děti napekly vánočkou a perníčky a za svitu svíček zazpívaly vánoční písně. Děti připravily pro rodiče ukázku toho, na čem v předvánočním čase ve třídě pracují. Maminky a tatínkové zahřáli své mozkové závity při řešení vánoční křížovky, matematické úlohy plánování autobusových zastávek a řešení zapeklitých šifrovaných zpráv, které děti dostávají každý den v adventním kalendáři. Po vyřešení úkolů už čekala pro zájemce tvořivá část setkání. Stolečky se proměnily ve stanoviště kreativních dílniček, kde si zájemci mohli vytvořit sněhuláčka z ponožek nebo ledový svícen. Nadšení, se kterým se do práce zapojili všichni, včetně tatínků a nejmenších účastníků, bylo cítit u každého stolečku, a tak na nakonec nikdo neodcházel s prázdnou.

Pátý ročník rodiče na vánoční atmosféru naladil netradičním moderním příběhem Vánoce na pumpě, jehož předlohou byl námět od Michala Kittla. Děti si příběh na míru upravily, a tak mohli rodiče vidět scénku o narození Ježíška na benzinové pumpě. Nechybělo ani taneční vystoupení žákyň, které navštěvují taneční kroužek. Úspěšný večer byl zakončen posezením rodičů u kávy a pohoštění a zdobením perníčků pečených páťáky.

Na fotografie z jednotlivých večerů se podívejte ZDE.

Krásný vánoční čas přeje tým ZŠ Církvice.