Školní olympiáda 2018

Školní olympiáda 2018

            Již několikátým rokem je naše škola zapojena do akce Sazka olympijský víceboj. A tak věnujeme olympiádě celý jeden den. Žáci jsou rozděleni do 6 věkově smíšených družstev. Každý tým má svůj název a vlastnoručně vyrobený transparent.

Minulý pátek jsme měli možnost si zase užít náš olympijský den. Po společném nástupu všech týmů jsme se pozdravili olympijským pozdravem. Tři družstva odešla plnit disciplíny na hřiště, zbylé tři týmy soutěžily ve škole a na školní zahradě. Po dvou hodinách se družstva vyměnila. Disciplín se plnilo celkem 8. Za všechny můžeme jmenovat například postoj čápa, skok z místa, T-běh, sedy-lehy, běh na 60 a 500 metrů. Všichni se snažili a podávali své nejlepší výkony.

Na závěr byli všichni olympionici odměněni medailí za účast a z každého ročníku byli vyznamenáni nejlepší chlapec a dívka v dané disciplíně. A nutno uznat, že některé výsledky byly opravdu na olympijské úrovni a o vítězi mnohokrát rozhodovaly desetiny vteřiny!

Napsala: Renata Krupová