ŠD II. (2.-5. ročník)

Do začátku školního roku jsme se společně vrhli s páťáky, čtvrťáky, třeťáky, ale také s hrstkou druháčků.

Rozmanitost zájmů naší družiny je tedy obrovská a já mám velkou radost, že nám každý žáček přináší kousek svého já a přispívá nám ruku k dílu.

Během prvních dnů jsme se všichni poznávali, hráli stmelovací hry a povídali si, co máme rádi, s čím si hrajeme a co naopak není v naší oblibě.

Neobešli jsme se ani bez vytvoření družinových pravidel, která jsme nejen společně vymysleli, ale také zvěčnili a zavěsili na zeď, ať je máme neustále na očích, protože je to občas potřeba.

Za celé dva měsíce jsme společně stihli vyrobit spoustu výrobků a namalovat nespočet obrázků. Nejvíce musím děti pochválit za výrobu lucerniček na Halloween. Zde bylo vidět, že jejich jemná motorika je opravdu vypilovaná. Také jsme si vyrobili např. obrázek s babím létem a jeho typickými pavučinkami, s kterými nám pomohla bavlnka. Naučili jsme se s šicím strojem a ušili si vlastní látkové dýně, které nám zdobí parapety u oken. Nejvíce však děti milují deskové hry, tanec a venkovní zábavu, které se nebráníme, proto jsme nově pořídili také venkovní vybavení pro nohejbal, volejbal, kroket nebo petanque.

Doufejme, že nám ještě počasí dopřeje a budeme si nových her užívat, než napadne sníh. ☺️

Níže přikládám odkaz na video:

photos.app.goo.gl/mbfyEsomVoWQZh5h9

Zde naleznete fotogalerii:
photos.app.goo.gl/UiHgGmmB7B6P9r929

Zdraví Vás, vychovatelka Lucka.