Rodičovská kavárna

Dámy a pánové,

ráda bych vás za Eduzměnu Kutnohorsko pozvala na další rodičovskou kavárnu, tentokrát na téma podpory dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

Vnímáte, že to vaše dítě má při učení jinak?

Kdy: 2. 6. 2022 od 17 do 18:30 hodin
Kde: Barvířův dům, Bartolomějská 221, Kutná Hora

Diskutovat s vámi budou:

Martina Skalníková, psycholožka z Pedagogicko-psychologické poradny Kutná Hora
Lenka Pavlová, speciální pedagožka z Pedagogicko-psychologické poradny Kutná Hora
Lenka Hečková, členka expertního týmu České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání

Čeho si jako rodič mohu všimnout? Na co se zaměřit a kdy vyhledat pomoc odborníka? Proč je důležitá spolupráce mezi rodinou a školou? Jak se školou komunikovat v případě, že má dítě obtíže? Co mohu udělat já jako rodič, abychom spolu se školou pomohli dítěti jeho vzdělávací potřeby naplnit?

Praktický návod krok za krokem – na koho a kdy se obrátit? Na co má dítě se speciálními vzdělávacími potřebami podle platných zákonů ve vzdělávání nárok? Jakou podporu může ve škole využívat? Co dělat, když to ve škole nefunguje?

Společně budeme hledat odpovědi na tyto otázky, budeme moci sdílet své zkušenosti a doporučení.

Účast na akci je bezplatná, registrujte se prosím zde.

Přeji vám příjemný den a těším se na viděnou,
Angelika Gergelová, předsedkyně Unie rodičů z. s.