Projekt „Čtení pomáhá“

ZŠ Církvice se zapojila do projektu „Čtení pomáhá“.

Čtenář je uživatel, který se musí nejprve zaregistrovat na webové stránce http://www.ctenipomaha.cz – kliknout Jsem tu poprvéregistrace – vyplní se registrační list s osobními údaji žáka – Login – Jméno a příjmení žáka bez interpunkce – Heslo – jméno žáka bez interpunkce – Uložit – po správném zadání se objeví hláška – Registrace byla úspěšná – po této hlášce Vám přijde do Vámi zadaného emailu potvrzovací odkaz, který kliknutím potvrdíte, a tím je registrace ukončena.

Pravidla

Čtenáři mohou získat odměnu pouze za úspěšně splněné testy knih, zařazených do své kategorie nebo z kategorie o jednu úroveň vyšší.

Testy

Po registraci může žák začít plnit zadané úkoly ke své přečtené knížce. Na každý test je časový limit 5 minut. Každou knihu je možné testovat pouze třikrát. Po třetím neúspěšném pokusu se test zablokuje a čtenář se k němu může vrátit až za týden, kdy se odblokuje.

Úspěšný je pouze takový test, u kterého byly zodpovězeny všechny odpovědi správně. Po úspěšném testu již nelze test opakovat. Za každý úspěšně splněný test čtenář získá kredit 50 korun, který ihned může věnovat na vybranou charitativní aktivitu, v našem případě jde o projekt „Už jsem čtenář“  – Pasování prvňáčků na čtenáře. Všichni čtenáři tak můžou finančně podpořit i náš projekt a přispět tak na koupi knihy, která je prvňáčkům při pasování věnována.

 

Pokud si nebudeš vědět s něčím rady, neboj se přijít za paní učitelkou!