PONDĚLNÍ KAVÁRNIČKA S VESELOU VĚDOU

PONDĚLNÍ KAVÁRNIČKA S VESELOU VĚDOU

V pondělí 17. 9.  v odpoledních hodinách se sešli v hojném počtu rodiče i přátelé školy ku příležitosti návštěvy z Jablonce nad Nisou, pana Milana Mráze z neziskové organizace Veselá věda. Cílem bylo nejen příjemné společné setkání, ale hlavně obohacení volnočasových aktivit našich dětí.

Zprvu pan Mráz představil začátky projektu a hlavní smysl jeho vzniku. Od roku 2011 pořádají na 1. stupni základních škol kroužky zábavných vědeckých pokusů z chemie, biologie a fyziky po celé České republice. Posláním tohoto kroužku je u dětí probouzet zájem o přírodní vědy a technické obory. Až na výjimky si dělá každý svůj vlastní pokus – děti nejsou diváci, ale tvůrci.

Pro velký zájem se otevře kroužek i u nás, v ZŠ Církvice a to od prvního čtvrtka v měsíci říjnu. Start lekce je plánován na 14:15 a konec na 15:15. Děti budou odvedeny do družiny, nebo oproti písemnému souhlasu rodičů propuštěny domů. Těšit se můžeme v tomto pololetí na 15 lekcí. Kurzovné, které činí 1200 Kč, stačí zaplatit až po 2. hodině každého pololetí.

Prosíme všechny zájemce, aby s přihláškou na stránkách www.veselaveda.cz neotáleli. Jsou v nabídce nyní hned dva termíny a to středa od 13:15 do 14:15 a čtvrtek od 14:15 až 15:15. Pokud se přihlásí 16 a více dětí, budou rozděleny na 2 skupiny ve středu a čtvrtek. V opačném případě platí čtvrtek.

hravě  svobodně  s respektem  samostatně  bezpečně

Pan Mráz přiblížil kromě možnosti navštěvovat kroužek, také zahájení příměstského tábora v časech jarních, podzimních a letních prázdnin. Zájem o něj mezi rodiči a dětmi budeme v průběhu roku monitorovat a také Vás prostřednictvím školního webu informovat.

fotogalerie

Napsala: Veronika Nevrlá