Ohlédnutí za posledními dny s našimi páťáky

Poslední školní týden žáků 5. ročníku byl plný nezapomenutelných zážitků a dojemných rozloučení.

V úterý se děti s paní učitelkou Lenkou a asistentkou Luckou vydaly na turistický výlet na Seč. Cestu všichni zahájili jízdou vlakem do Třemošnice, potom pěšky putovali přes Železné hory až na Seč.  Po ubytování v chatě se děti věnovaly vodním sportům.  Mnozí poprvé zkusili paddleboarding, jízdu na kajaku či veslování. Večer si děti samy rozdělaly oheň, na který si nanosily dřevo z lesa a připravily večeři. Ve středu následovaly další sportovní aktivity a túra zpět k vlaku. Tato cesta otestovala mnoho dovedností, které si děti v naší škole osvojily. Bez převzetí odpovědnosti za své chování, schopnosti spolupráce a touhy objevovat by se  neobešla  a právě díky nim si všichni výlet mohli naplno užít. Při úterním návratu ke škole, i přes velkou únavu po pochodech a sportování, zaznělo přání: “Já se tam chci vrátit zpět a společný výlet si prodloužit.” Byly cítit blížící se obavy z loučení. 

Ve čtvrtek večer jsme se sešli na zahradě školy k rozlučkovému večeru. Žáci, učitelky a rodiče společně opékali buřty a zavzpomínali na vše, co za uplynulých pět let společně prožili. Venkovní učebna zažila setkání v neformální přátelské atmosféře ani tento v tento den se dětem ani dospělým nechtělo moc domů. 

Pátek byl ve znamení slavnostního rozloučení. Za přítomnosti rodičů a pana starosty  jsme s dětmi zavzpomínali na společných pět let v naší škole. Po rozdání vysvědčení žáci opustili školu za znění posledního zvonění školního zvonku, čímž se symbolicky rozloučili s jednou kapitolou svého života a vykročili vstříc novým dobrodružstvím. 

Přejeme našim absolventům krásné prázdniny a hodně štěstí při dalším studiu. 

 

Odkaz na vzpomínkové video: KLIKNĚTE ZDE

odkaz na fotoalbum: KLIKNĚTE ZDE