Novináři vyzpovídali novináře

Tento týden měli naši novináři příležitost setkat se s panem Reném Svobodou, zakladatelem regionálního online zpravodajství svoboda.info .

Tato inspirativní událost se konala v rámci pravidelného setkání novinářského kroužku, kde si žáci mohli vyzkoušet, jaké to je vést rozhovor s profesionálním novinářem.

Pan Svoboda se s námi podělil o své bohaté zkušenosti z oblasti novinařiny a vysvětlil, jaké výzvy a radosti přináší práce v online médiu. Zdůraznil důležitost objektivity, rychlosti a přesnosti při zpracování zpráv, a také nám ukázal, jak se vypořádává s tlakem na aktuálnost a kvalitu informací. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí o procesu tvorby zpravodajských článků, od získávání informací až po jejich publikaci.

Tato zkušenost naše mladé novináře velmi obohatila a motivovala je k další práci. Děkujeme panu Svobodovi za jeho čas a cenné rady, které nám jistě pomohou v naší školní novinářské činnosti.