Hlásíme se z tábora!

V pondělí začal náš příměstský tábor Veselé vědy konaný v budově základní školy. Co vše jsme zvládli? Byli jsme slavnostně pasováni na vědce a vědkyně a mohli jsme se podívat do naší vědecké laboratoře. Seznámili jsme se s vědeckým nádobím a zjistili jsme, k čemu a jak se používá. Prozkoumali jsme tajemství zelených listů a extrahovali jsme z nich chlorofyl. Udělali jsme ledový neledový čaj z ovoce, který jsme později vypili ke svačince. Nakonec jsme kromě spousty her, vytvořili své vlastní temperové barvy z přírodnin, kterými jsme stejně, jako pravěcí lidé, namalovali své obrazy.

Chcete-li se podívat, jak se nám dnes vedlo, klikněte na odkaz: photos.google.com/share/AF1QipNvF1pZnNO-DQhQqgPIkztiG6MhPUp0FG5ODd3_XXSV0xlzWDDz_O92j8LDYZGqfg?key=bzFza3cxcVYxTnQ5MjhYNWJYenlqNWMtVVd0U293

Zítra nás čekají vynálezy a objevy. Už se moc těšíme! 🙂