Had – ochránce naší školy

Krásný den.

Brzy se opět sejdeme ve školních lavicích. Sice v poněkud jiných podmínkách, ale důležité je, že budeme spolu. Určitě budeme potřebovat spoustu sil a dobré nálady, abychom tuto situaci zvládli. Proto jsme do naší školy přizvali hada ochránce, který nám pomůže s její ochranou proti všem nemocem a zákeřné trudomyslnosti. Ptáte se, jak nám může had pomoci? Stačí spojit své síly! Čím delší had se okolo naší školy potáhne, tím hůře se k nám viry, nemoci a špatná nálada dostane.

VÝZVA!

Malujte kamínky a ty pak přineste ke škole a pokládejte je na zem okolo plotu tak, aby se had dále prodlužoval. Dnes byl položen první kamínek, který našeho hada ochránce představuje. Ostatní kamínky pokládejte za něj.

Vyberte hadovi jméno na tomto odkaze: https://forms.gle/NTV8adJh5uDJExoy9

Jak na malování? Co budete potřebovat a na co si dát pozor.

Co budete potřebovat:

  1. Akrylové barvičky. Určitě ne temperové, ty snadno smyje déšť. Např. v Lidlu stojí akrylové okolo 60 Kč.
  2. Štětce – lepší menší a tenké.
  3. Kamínky.
  4. Lak na různé druhy povrchů nebo lak na vlasy (ten občas rozpíjí barvu, musí se zkusit).
  5. Dobrou náladu a nadšení!

Na co si dát pozor:

  1. Je dobré vybírat co nejvíc ploché kamínky, oblázky.
  2. Nechte barvičky pořádně zaschnout, aby se nevpíjely jedna do druhé.
  3. Doporučuji kamínky opravdu zalakovat, aby venku vydržely.
  4. Pokud byste chtěli malovat i nadále nebo nevěděli, kde věci sehnat, doporučuji tuto stránku: http://www.papirnictvipavlik.cz.
  5. Štětce a zabalené akrylové barvy na obrázku jsou z Lidlu, ostatní kromě POSCA fixů z internetového obchodu http://www.papirnictvipavlik.cz

Pokud by vás malování na kamínky bavilo, neopomeňte se přidat do skupinky na Facebooku, která se jmenuje Kamínky. Zde najdete spoustu inspirace a rad. Kamínky v této skupince jsou putovní, takže když nějaký namalujete, napíšete na něj vaše PSČ a odnesete ho někam, kde udělá radost zase někomu jinému. To stejné můžete udělat i s kamínky, které naleznete.

 

Takže s chutí do toho! Už se moc těšíme, až budeme každé ráno při cestě do školy obdivovat delšího a delšího hada! 🙂