Exkurze do ptačí říše

V pátek 27. 5. 2022 vyrazila třetí a pátá třída do venkovní učebny při ZŠ Jana Palacha na vzdělávací program „V ptačí říši“.

Vyrazili jsme hned ráno a využili místo konání ke krátké návštěvě Sedleckého kláštera a Kostnice v Kutné Hoře. V deset hodin nás čekal program vzdělávacího střediska Pod Horami, který se konal ve venkovní učebně při ZŠ Jana Palacha. Paní lektorka nejprve děti seznámila s nejznámějšími ptáky, jejich vejci a hnízdy. Poté byly děti rozděleny do skupin a zkoušely hádat ptáky podle peří a podle zvuků. Nakonec si všichni vyzkoušeli svým zobáčkem v podobě kolíčku nasbírat přírodniny a postavit vlastní hnízdo.  Děti se dozvěděly řadu nových informací a pocvičily si i jízdu městskou hromadnou dopravou. Celý den jsme strávili na čerstvém vzduchu. Přijeli jsme vyfoukaní, ale spokojení.

Fotografie ZDE