Duhová předškolička vstoupila do druhé poloviny

V letošním roce jsme poprvé  předškolákům, kteří půjdou k zápisu do naší školy, nabídli možnost zúčastnit se „předzápisové předškoličky“.

Nabídku využili rodiče  všech dětí, které se k nám do první třídy chystají, a tak se předškoláčků schází v plném počtu dvacet dva. Předškolička je pro děti  možností zažít školu, seznámit se  s budoucími spolužáky a poznat paní učitelku. Je pro nás důležité, aby školu děti i rodiče vnímali od samého počátku jako přátelské bezpečné prostředí a k tomu se nám poznávání školy „nanečisto“ jeví jako skvělá příležitost.

Během školních setkání se budoucí prvňáčci hravou formou trénují v dovednostech potřebných pro vstup do první třídy, zažívají práci s pravidly, komunitní kruhy i skupinovou práci. Již za sebou máme první setkání s matematikou dle pana Hejného, kdy školáčci na krokovacím pásu dokonce učinili první objev.

„Ty jo, když začnu na dvojce a přidám šest kroků, dojdu na osmičku, když začnu jinde než na nule, tak vlastě sčítám,“ zaznělo při postupech a házení kostkou. Nás už nepřekvapí, že se na konci hodiny od té samé holičky ozvala věta: „A ta slíbená matematika dneska nebude, vždyť jsme si jen hráli?“

K důvodům proč se rozhodli pro návštěvu předškoličky a jaké jsou dojmy po prvních setkáních, jsme se zeptali maminky jednoho z nastávajících prvňáčků, paní Matouškové:

„Máťu jsem přihlásila do předškoličky, protože si myslím, že je to skvělá příležitost, seznámit děti s prostředím školy,  s tím,  jak škola funguje a především s Vámi, jako jejich třídní učitelkou! Máťa se zbavil obav a na nástup do školy se díky této zkušenosti konečně těší! Překvapil mě,  že ho nejvíc bavila matematika a dále se mu líbili noví kamarádi a cituji „pohybové básničky“. Ne všechny ZŠ tuto možnost pro předškoláčky nabízí , takže super nápad!“

Předškoláky čekají ještě dvě školní setkání a v pátek 5. dubna potom jejich „závěrečná zkouška“. Duhový zápis do 1. třídy ZŠ Církvice.

Současně všem zájemcům nabízíme možnost přijít k nám v pondělí 25. března od 15 hodin na Jarní tvoření. Zažijete přátelské setkání, spolupráci školy a rodiny a poznáte další paní učitelky v příjemné neformální atmosféře.